دانلود فایل پیکاسو و زندگی او

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

دانلود فایل پیکاسو و زندگی او دارای 146 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود فایل پیکاسو و زندگی او کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه

هنر این سخنگوی روح انسانی از بدو تولد انسان تا آخرین دم اسرار درونی و عواطف واحساسات ما را بیان می کند . بشر از همان ابتدای خلقت در پی آفرینش وخلق زیبائی بوده چرا که خداوند در قرآن کریم می فرماید: « از روح خود در انسان دمیدیم » و این روح آفرینش وزیبا آفرینی خداوند است که در ضمیر همه انسانها وجود داشته وانسان را از همان ابتدای کودکی به آفرینش زیبایی رهنمون می سازد از آنجا که خداوند انسانها را از یک جنس ولی متفاوت از هم آفریده این حس زیبایی آفرینی در برخی بیشتر ودر برخی کمتر, و گاهی به صورت موسیقی و شعر وگاهی به صورت نقاشی وتصویر بروزمی کند .

نقاشی یکی از اولین هنرهایی بود که انسان به آن گرایش پیدا کرد . آنچه عوام از نقاشی می دانیم کشیدن تصاویری است که دید انسانی از مناظر دارد وهر چند این تصویر واقعی تر وبه اصل نزدیکتر باشد نقاش چیره دست تر و متبهر تر به نظر می رسد . سالها تفکر مردم از نقاشی چنین بود شاید هنوز هم بسیاری با این فکر زندگی می کنند اما در سال 1881 هنرمندی به دنیا آمد که تمام بافته های ذهن انسانها ودنیای غرب را از نقاشی تغییر داد . او که با نقاشی وهنر به دنیا آمد و پایه گذار بزرگترین انقلاب در عرصه هنر جهان شد کسی نبرد جز پابلو پیکاسو .

پیکاسو نمونه کامل وبارز یک انسان خلاق و نو آور بود . او شاید یکی از غیر منتظره ترین وغیر قابل پیش بینی ترین هنرمندان عرصه گیتی بود . او با عرضه کبویسم به دنیای نقاشی به حکومت سرد و طولانی رنسانس بر این هنر پایان داد . رنسانسی که نقاش , محکوم و مجبور به کشیدن توهمات دید انسانی می کرد و نقاش مانند دوربین عکاسی فقط به ثبت مناظر مانند آنچه می دید می کرد . اما پیکاسو با نو آوری خود این آزادی را به نقاشی داد تا مانند شاعر تر اوشات ذهن و روح خود را بر بوم طراحی کند واز آنچه خداوند در نها د او گذاشته واز عشقی که در وجودش دارد با بیننده سخن بگوید این بهترین وعالیترین مرحله پیشرفت در نقاشی از ابتدای خلقت این هنر زیبا بود .

شاید هیچ هنرمندی به اندازه پیکاسو با این همه رسانه متنوع کار نکرده باشد از نقاشی رنگ روغن گرفته تا طراحی , مجسمه سازی , گرافیک , سرامیک واز آنجا کار با ابزارهایی چون گرایش , پاستل , مداد رنگی و آفریدن لیتو گرافی‌ها , چوبکاری ها , پیکره هایی از کچ و چوب , ساختواره هایی از آهن و مفتول , چوب یا ورقه های فلزی , عکسها و طرحهایی برای لباس و پرده های پیش صحنه و پس صحنه تاتر و باله وسرانجام شعرونمایش نامه نویسی .

هیچ هنرمندی با این همه سبک و شیوه گوناگون وگاه متضاد کا رنکرده است . از امپرسیونیسم مانه بزرگ تا اکسپرسیونیسم ون گوک , از غرابت نمادین گوگن تا شاد گونگی امپرسیونیسی تولوز لوترک , از منریسم الگور کوک وهنرمندان بادوک تا کلاسی سیم استادان قدیم , از سورژنالیسم و کانتراکتیویسم وهنر سیاه واره تاکوبیسم که خود بنیان گزارش بود .

به تحقیق درباره هیچ هنرمندی , دست کم در زمان حیاتش به اندازه پابلو پیکاسو مقاله , کتاب , رساله , تغییر نقد و یاد داشت نوشته نشده است . شمار کتابها و نوشتارهایی که درباره پیکاسو انتشار یافته سر به صدها می زند و سیل انتشار این نوشته ها همچنان ادامه دارد .

این رساله نیز تلاشی در جهت معرفی و آشنایی بیشتر با این هنرمند بزرگ و نقد وبررسی آثارش می باشد . نظر من در این پایان نامه بیشتر بر بیوگرافی وزندگی نامه پیکاسو بوده ودر ادامه به بررسی دوره های نقاشی در کار او و سپس مراحل تکامل آثار وی پرداخته ام ودر نهایت مروری کوتاه بر کوبیسم وتجزیه و تحلیل این سبک که پیکاسو بنیان گزار آن بود پرداخته‌ام. امید است با وجود , کاستی ها و ایرادات موجود گاهی کوچک در جهت آشنایی خوانندگان عزیز با این هنرمند ودوره زندگی و آثار او برداشته باشم .

فهرست مطالب

مقدمه

فصل اول

بیوگرافی و زندگی‌نامه پیکاسو 1

5

فصل دوم

دوره نقاشی های پیکاسو 46

دوره آبی 47

دوره صورتی 51

کوبیسم تحلیلی 54

کوبیسم ترکیبی 56

فصل سوم

مراحل تکامل کار پیکاسو 60

فصل چهارم

تحلیلی بر کوبیسم 70

سالشمار زندگی پیکاسو 82

چکیده 88

فهرست منابع و مآخذ

فهرست منابع وماخذ

زندگی وهنر پیکاسو – نوشته لوتاوبوخ هایم –ترجمه علی اکبر معصوم بیکی –موسسه انتشارات نگاه – سال 1379

تاریخ کوبیسم – نوشته دوگلاس کوپر – ترجمه محسن کرامتی – انتشارات سعدی (با همکاری انتشارات نگاه ) سال 1366

پیکاسو سخن می گوید – نوشته دراشتن – ترجمه محسن کرامتی – موسسه انتشارت نگاه – سال 1363

CD: microsoft encarta encyclopedia deluxe 2001

آدرسهای اینترنتی

www.Abc gallery. Com

www.Artprints-posters .com

www.Boston. com

www.All posters .com

لینک کمکی