دانلود فایل منزلت علی علیه السلام

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 دانلود فایل منزلت علی علیه السلام دارای 195 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود فایل منزلت علی علیه السلام  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

علی(ع) در کلام خداوند متعال
   
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:ای علی,جبرئیل علیه السلام مرا درباره تو خبری داد که مایه روشنی چشم و شادی دلم شد,او به من گفت:ای محمد,خداوند به من فرموده :محمد را از سوی من سلام برسان و او را آگاه ساز که علی پیشوای هدایت و چراغ تاریکیهای ضلالت,و حجت بر اهل دنیاست,زیرا او صدیق‏اکبر و فاروق اعظم است (1) ,و من به عزت خویش سوگند خورده‏ام که به آتش نبرم کسی را که او را دوست داشته و تسلیم او و اوصیای پس از او باشد,و به بهشت در نیاورم کسی را که دست از ولایت و تسلیم در برابر او و اوصیای پس از او برداشته باشد. (2)
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:جبرئیل علیه السلام نزد من آمد و گفت:ای محمد,پروردگارت تو را به دوستی و ولایت علی بن ابی طالب فرمان می‏دهد. (3)
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:جبرئیل علیه السلام از سوی خداوند برگ سبزی از درخت آس برایم آورد که در آن به رنگ سپید نوشته بود:من دوستی علی بن ابی طالب را بر آفریدگانم واجب نمودم,این را از جانب من به آنان برسان. (4)
جبرئیل علیه السلام از میکائیل,او از اسرافیل,او از لوح,او از قلم,او از خدای عز و جل آورده است که:ولایه علی بن ابی طالب حصنی,فمن دخل حصنی امن من عذابی«ولایت علی بن ابی طالب دژ محکم من است,هر که بدان در آید از عذاب من ایمن باشد». (5)


پی‏نوشتها:
1)یعنی بزرگترین کسی است که اسلام را باور کرده و در قول و عمل راستین‏ترین مردم است و بالاترین کسی است که میان حق و باطل فرق می‏نهد. (م)
2)بحار الانوار 27/ .113
3)همان 39/ .273
4)همان/ .275
5)همان/ .246
امام علی بن ابیطالب علیه السلام ص 116
احمد رحمانی همدانی

لینک کمکی